فریاد خوزستان

تپیدنهای دلها ناله شد آهسته آهسته --------- رساتر گر شود این ناله ها فریاد میگردد

مردم خوزستان پایمال کردن حقوق انسانی و جنایت در باریکه غزه را محکوم می کنند
نویسنده : س-ع وکیل زاده - ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ امرداد ۱۳٩۳
 

بی شک حمله نظامی اسرائیل به مردم بی گناه مسلمان ساکن منطقه غزه، رمضان امسال را به کام  روزه گیران  خوزستان بسیار تلخ کرد.


رمضان 1435 هجری قمری  در گرمای خوزستان توسط مردم مسلمان این استان  با روزه و عبادات فراوان گرامی داشته شد. خوزستانی ها  در این ماه مانند هرسال در این موقع،  با برگزاری  آئینهای عبادی و مراسم ویژه ماه مهمانی خدا را گرامی داشتند و بر سر سفره نعمتها و برکات ویژه الهی نشستند تا کامشان را با عصاره شیرین رحمت و معنویت خداوند شیرین کنند.

اما متاسفانه  اخبار جنایات هولناکی که از باریکه غزه، منطقه خودمختار فلسطینی نشین در بین اسرائیل و مصر می رسید، کام روزه گیران خوزستانی را تلخ کرد. بمباران شدید مردم بی دفاع آن سامان توسط نظامیان رژیم اسرائیل بی شک نه تنها مردم خوزستان و ایران زمین، بلکه  دل همه مردم دنیا را به درد آورده است.

این که چه کسی بر غزه حکومت می کند، چه سازمان و دسته ای دست بالا را در آن منطقه دارد و برای چه مقاصد و نیاتی مبارزه می کند اصلا اهمیتی ندارد. مهم انسانهای بی دفاع و زنان و کودکان و مردانی هستند که به بهانه های مختلف توسط بمب و موشک و مواد منفجره از زمین و هوا و دریا مورد حمله قرار می گیرند و کشته و زخمی می شوند.

تمام مردم آزاده دنیا از هر قومیت و ملتی  که باشند و یا هر دین و مذهبی که دارند، در این نکته متفقند که کشتن مردم بی گناه به هیچ وجه و با هر دلیلی قابل قبول نیست و باید بلافاصله متوقف شود.

این که دولت اسرائیل مدعی شده گروههای فلسطینی از داخل غزه  و از بین جمعیت غیر نظامی حملات خود را سازماندهی می کنند و به اجرا می گذارند، بنابراین آنها نیز خود را در حمله به این مناطق ذی حق می دانند، به هیچ وجه از سوی هیچ انسان منصفی پذیرفته نخواهد بود.

چون حتی اگر چنین نیز باشد، باید گفت که جنایت با جنایت توجیه نمی شود و بهتر است اسرائیلی ها دست از این بهانه تراشی های مسخره خودشان بردارند و هرچه سریعتر ضمن اعلام آتش بس یک جانبه به کمک هم نوعان خود در غزه بشتابند.