کاش خوزستانی ها به قدرت و اهمیت خود پی می بردند

 از دیروز که فریاد خوزستان خبردار شد قرار است رای گیری برای انتخاب رئیس جدید کمیسیون کشاورزی مجلس به زودی انجام بگیرد، تصمیم گرفتم  در صورت وقوع، خبر به دست گرفتن یک منصب به نسبت مهم در مجلس توسط خوزستانی ها را به عنوان اولین خبر بعد از بازگشت دوباره در فریاد خوزستان بگذارم. 

اما امروز بعداز ظهر آگاه شدم که باز هم نتوانستیم سکان هدایت این کمیسیون مهم و تاثیر گذار مجلس نهم را در احتیار بگیریم. این در حالی است که از دوره هفتم تا کنون همواره تعداد قابل توجهی از نمایندگان استان ما در این کمیسیون عضویت دارند.

به گزارش خوزنیوز با تک روی و کناره گیری برخی از نمایندگان خوزستانی حاضر در کمسیون کشاورزی مجلس، انتخابات ریاست این کمسیون با شکست تنها نامزد خوزستانی به پایان رسید. 

برپایه این گزارش، با وجود هفت نماینده از خوزستان در این کمیسیون، شکر خدا موسوی نماینده اهواز که تنها نامزد خوزستانی برای ریاست کمیسیون بود، با کسب 6 رای از رقیب خود باز ماند. این در حالیست که از 6 رای داده شده به موسوی ، 4 رای آن از طرف نمایندگان غیرخوزستانی بود!

بنا به همین گزارش، "عباس پاپی زاده" نماینده دزفول تنها رای خوزستانی در سبد نامزد خوزستانی ها برای ریاست این کمیسیون بود و همه نمایندگان استان که در این جلسه حضورداشتند به فرد غیرخوزستانی دیگری رای دادند. 

سوال اینجاست که چرا هجده نماینده مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در حالی که حضور پررنگی در کمیسیون کشاورزی مجلس دارند نتوانستند ریاست این کمیسیون را از آن خود کنند. آنها نه تنها در این کمیسیون بلکه در هیچ کمیسیون و ترکیب مدیریتی مجلس هم نتوانستند به جایگاهی برسند که  مناسب مردم خوزستان باشد. آیا این مصداق همان عقیده قدیمی هم استانی های ما نیست که می گویند: خوزستانی ها خودشان را دست کم می گیرند، خودی کش و غریب نواز هستند؟

/ 0 نظر / 22 بازدید